Rabit aneb cesta někam a zase zpátky

Rabit aneb cesta někam a zase zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28966/bmid_rabit-aneb-cesta-nekam-a-zase-zpatk-phC-28966.jpg 4 42 13

Poměrně hrubozrnná moravská parodie na Tolkienova Hobita. Alkoholická bodrost se zde mísí s kaskádami slovních hříček, nikdo není ušetřen a o všech se dozvíme krutou pravdu... Čtení, které by mohlo milovníky mistrova díla poněkud pobouřit... – Imladris 1/2001 Vydání třetí

Přidat komentář

jirijanovotny
08.06.2022 3 z 5

Dalo to zabrat, to né že ne. Spousta toho humoru není ani trochu humorná a je dost dobře možné, že ani nikdy nebyla.

Ale jakž takž mě to do děje vtáhlo a vlastně jsem si to čtení i užil.

radisek
04.01.2022 3 z 5

Klasika počátku tisíciletí... Ale že to někdo vytiskl, mi hlava nebere...


Loxias
13.03.2020 1 z 5

Tezko uverit, ze tohle nekdo vubec fyzicky vydal. Chybi tomu vtip a jakakoliv invence. Cele mi to pripomina skolni leta, kdy jsme cca ve ctrnacti pod lavici spisovali se spoluzakem nesmyslne pribehy. Nedelam si iluze, ze to bylo o moc zabavnejsi, ale taky sme nemeli potrebu to vydat

sharik
31.01.2020 1 z 5

Čekal jsem zábavnou parodii a dostal jsem... hm, co to vlastně bylo? Parta věčně ožralých trpaslíků trousí nevtipné hlášky jakousi podivnou moravštinou - tohle má být asi to nejkomičtější, ale po pár stránkách je to spíš trapné... Nápad celé téhle povídky docela dobrý, jednotlivé situace parodující scény z Hobita nemají úplně blbý námět, ale zpracování je povětšinou zoufale nevtipné (ne, to, že se všichni pořád ožírají a mluví jako když se nemůžou rozhodnout, jestli jsou vychlastaní Moraváci, LARPaři nebo hráči PC her, to prostě neutáhne... a ani samo o sobě to nefunguje). Jedna hvězdička za několik málo povedených vtipů... Ale fakt jich bylo málo.

n.ezn.amy
21.12.2019 5 z 5

ale jo, proč ne? Já mám parodie rád a ač jsem velký fanda Tolkiena a jeho příběhů Středozemě, přesto mi tato kniha přišla hodně vtipná

RyonMathrin
02.07.2018 5 z 5

Nejprve jsem se této knize vyhýbal. Tolkienovo dílo pro mne znamená hodně a nevím proč jsem si myslel, že by mi to mohlo pokazit dojem. Opak je pravdou. Neskutečně jsem se bavil.
Je to vynikající parodie. Neuvěřitelně detailní – drží se většiny klíčových scén a událostí a obrací je naruby. A krásně si přitom hraje s jazykem.
Vy, kdož neznáte Hobita - rozhodně si jej přečtěte jako prvního, jinak vám toto dílo nic neřekne.

Dále spoilery neboli lákadlo pro ty, kteří ještě nečetli:

„Vousy vzhůru!“ * ozvalo se z koruny. (* Malé vysvětlení – zatímco lidem se říká „Ruce vzhůru“, u pajzlů je nutná tato malá obměna – pajzl musí se svými vousy stejně dát nahoru i ruce a je hlavně o to, aby prokázal, že nemá ve vousu schované nějaké zbraně...)

„...Jak začne klepat tá mrška prťavá lítavá do stromů ťukavá, di k šedému šutru. Pak čuč na poslední papérsek , ale jen dyž je Buranův den, a zmérčíš lochnu, kam možeš klúč strčiť, jestli ho teda máš, ogare... „

a nejlepší je: „Háre Grišnák!“

ondrej-efra7649
29.04.2018 5 z 5

Masterpiece, kterej lidi docení až za hodně dlouho.

Polinius
12.11.2017 4 z 5

Takový místní samizdat. Vyšlo jen v sešitové vazbě a proto jsem mírný. Nikdo neříká, že je to geniální, ale zároveň to ale není genitální humor.

Erawan
10.11.2016 4 z 5

Dobrá parodie, pobavila jsem se :-)

Blood_Ice
11.10.2016 3 z 5

Nejde o nic převratnýho, ale dá se to docela dobře číst a v některých částech se i dost pobavíte. Navíc si autor nehraje na žádné veledílo, takže za jedno dopoledne máte přečteno ;)

dobroslav9182
10.01.2015 4 z 5

Je tomu již drahně let, co se mi dostala tahle "kniha" do ruky, ale pamatuju si, že mě zaujala natolik, že jsem si ji rozhodl přepsat na psacím stroji :-D Humor sic hruboztrnný, ale účinný a rozhodně lepší, než Za pár prstenů :-) Pokud někde seženete, neváhejte. rozhodně ale nečekejte humor Pratchettovského ražení, to spíše něco ve stylu Pilipiukova Jakuba Vandrovce :-)

lord-artoo
11.06.2014 1 z 5

Už je to nějaký ten pátek, co jsem to četl, ale pamatuji se velice zřetelně na svůj pocit z četby: "Co se mi snaží autor sdělit?" Snad je na vině má neláska k humoristické literatuře (vězte však, že jsem poměrně veselý chlapík), nicméně mi to rozhodně dobré nepřišlo. Pokud ovšem patříte k smažkám dračáku, warhammeru či magicků, jste milovníky zakouřených putyk, piva a párku (nic proti pivu a párku) a dobrou fantastickou literaturou je pro vás ta, kde jsou hustý bitky a kůl týpci, pak je tahle parodie přesně pro vás!

Eigis
28.12.2013 5 z 5

Neskutečně vtipná záležitost.

Štítky knihy

parodie

Autorovy knížky

Petr Kotol
česká
2007  70%Rabit aneb cesta někam a zase zpátky

Kniha Rabit aneb cesta někam a zase zpátky je v

Právě čtených1x
Přečtených62x
Čtenářské výzvě8x
Doporučených5x
Knihotéce48x
Chystám se číst15x
Chci si koupit3x
dalších seznamech2x