Another World


 kategorie: arkady
 rating: 91 %
 rok výroby: 1991
 společnost: Delphine Software
 velikost: 1125 kB
 downloadů: 1523
 download: another.zip, (2)
 melodie: -
 čeština: -
 podobné hry: -

   Jedna z nejkrásnějších her, co se mi kdy dostala do rukou. Představte si, že jste vědec a pracujete na obřím částicovém urychlovači. Jednoho dne přijedete svým autem do práce, zaparkujete před budovou a jdete dovnitř. Na dnešní den plánujete experimenty s částicemi antihmoty. V klidu se posadíte do svého křesla u počítače, spustíte urychlovač a nic zlého netuše si otevřete plechovku limonády. Všechno probíhá, jak má. Co se děje venku vás vůbec nezajímá. Jenže to je právě chyba. Obrovská bouřka způsobí tragickou nehodu urychlovače a vy jste vzniklou červí dírou přeneseni v čase a prostoru na zcela neznámý cizí svět.
   Přestože Another world nedosahuje grafických kvalit Prince of Persia, je to hra, na kterou se nedá zapomenout. Napínavý avšak tragický příběh hlavního hrdiny z ní dělá jednu z nejlepších plošinovek ze začátku devadesátých let. Navíc je obdivuhodné, jak z této na první pohled jednoduché hry a uprostřed ponuré atmosféry celého děje vyzařuje nade vše přátelství mezi hlavním hrdinou a jedním ze zajatců, kterému pomůžete utéct ze spárů otrokářské společnosti jež vás i jeho zajme. Ostatně nebýt jeho, nemohli byste hru dohrát, protože to bude právě on, kdo vám v posledním a rozhodujícím souboji zachrání život.
   Zkrátka jestli chcete nějakou hru opravdu prožít naplno, pak Another World je ta nejlepší. Dodneška mám v živé paměti okamžik, kdy jsem hru dohrál do konce a objevili se závěrečné titulky. Už v ten moment jsem věděl, že mi tahle hra bude hodně chybět. Škoda, že se nedočkala pokračování.
  

- zpět na seznam arkád -



Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Prince of Persia 2 93 %
 2.  Prince of Persia 92 %
 3.  Another World 91 %
 4.  Flashback 86 %
 5.  Aladdin 85 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Dylan Dog 10108
 2.  Prince of Persia 1810
 3.  Bomberman 1706
 4.  4D Prince of Persia 1686
 5.  Dyna Blaster 1632
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sites



K
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U