Reklama

Reklama

Clarksonova farma

(seriál)
  • Velká Británie Clarkson's Farm
Trailer 1

Série(3) / Epizody(24)

Intenzivní, namáhavý a často veselý rok v životě nejnepravděpodobnějšího britského farmáře Jeremyho Clarksona. Připojte se k Jeremymu a jeho partě zemědělských spolupracovníků, kteří čelí nepřízni počasí, neposlušným zvířatům, nereagujícím plodinám a nečekané pandemii. Toto je Jeremy Clarkson, jak jste ho ještě neviděli. (Prime Video)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (51)

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Jsem až překvapen, že mi to přijde zábavnější než Grand Tour. Asi možná proto, že to není tak okatě řízené/strojené a přitažené za vlasy. Také větší než malé množství zajímavých informaci (faktických) spojených se zemědělstvím, pomáhá tlumit absurdní situace na které Jeremy naráží (plechová střecha jako jedna za vše). ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

výborná minisérie nejen pro fanoušky Clarksona,protože ona by dobře fungovala i bez něj.Já každopádně jeho fanoušek jsem a on tady splnil to co sem čekal.Vlastně jsem od něj dostal víc,protože je tu nejen vtipný a standardně nešikovný patlal,ale taky uvěřitelný a svým způsobem rozumný a neměl sem pocit strojenosti a nahranosti (s čímž bojovaly poslední díly GT).Je navíc super nápad,nechat se točit jak se starám o svojí farmu a ještě to prodat tímhle zábavným,místy skoro dojemným a dokonce i poučným způsobem...85% ()

Reklama

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Když to všechno sečtu, vychází to zhruba na čtvrt milionu liber." "Jo. A to je je jen cena za základní vybavení. S takovou sotva zaseješ obilí." ________ Nehorázná hlína tenhle pořad. Doopravdy nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že mě bude tak extrémně bavit pořad o farmaření a páření ovcí. Jenže environmentální orangutan Jeremy Clarkson je jednoduše lukrativní magnet popularity a záruka kvalitní zábavy. 'Clarkson's farm' je unikátní a zcela nepřikrášlenou demonstrací všeho, co farmaření obnáší - jde o otázku života, smrti, dodržování vládních regulací, a vyplňování formulářů daňového přiznání - a krom toho jde o neskutečně nahláškovanou recesi, nebo chcete-li přímo satiru, která si nebere sebemenší servítky. Přesto seriál i přes svůj signifikantní britský suchý humor velmi explicitně upozorňuje na problematiku potravinového nedostatku a nesmírně složitého procesu, jak se daná potravina dostane z farmy až k vám na talíř.... Verdikt? Epizoda s ovčími orgiemi a obnovou biodiverzity absolutní top strop, Zahradník Gerald s nesrozumitelným britským přízvukem by si zasloužil vlastní show, no a za pokračování budu jedině rád. Doporučuju všema dvaceti.... RIP Wayne Rooney. ________ "Nesnáším jezevce. Jsou jako puberťáci. Celý den spí, vstávají až večer, přenášejí pohlavní nemoci, bourají zídky, a když se rozední, jdou zas spát." ()

GMVajgl 

všechny recenze uživatele

Koncept Top Gearu / Grand Tour už pomalu tleje - pořád dokola jen narafičené scénáře a sponzorovaná auta, ve kterých stárnoucí protagonisté vypadají čím dál nepatřičněji a Jeremy je v něm arogantní sociopat. Clarksonova Farma je oproti tomu svěží změna, je to Tao. Jeremy je zde mnohem zodpovědnější a skromnější tváří tvář krásné i kruté přírodě, ale zároveň zůstává starý dobrý Jeremy milující spalovací motory. Jeremy o farmaření nic neví, ale ani si na to nehraje. A protože má miliony, tak si z ničeho nic nedělá a může být obklopen experty. Divák se postupně vtipným a hravým způsobem dozvídá o životě zemědělce. I když je to také dost sestříhané a narafičené, tak věřím, že to Jeremy dělá hlavně pro radost, ne pro prachy. Navíc to celé přitáhne více pozornosti k problémům zemědělství a našeho jídelníčku. Podobné a mnohem lépe informované nahlédnutí pod pokličku farmáře lze najít na youtube kanálu "Harry's Farm". ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Občas si asi každý zakroutí hlavou nad něčím, na co nějaký váš známý kouká. A zakroutil bych si i tady, pokud by nešlo o Jeremyho akci. Tenhle orangutan je totiž neuvěřitelně zábavnej, a stejně tak jeho farmaření. Musím říct, že Clarksonova farma, má prostě všechno, od opravdových emocí, akce, humoru, přes skvělou partu lidí (Kaleb, Gerald...), kteří hlavní pohromě pomáhají, jemné zabrouzdání do soukromého života moderátorské hvězdy a dokonce i pár opravdu užitečných informací. Na celé akci je nejlepší Jeremyho nejryzejší nadšení a jeho neohrabaná láska pro vše kolem svých pozemků, protože je krásně vidět, jak moc mu na tom záleží a že není všechno jen o profitu, jak by se mohlo na první pohled zdát. Clarksonovi se povedlo přetransformovat na první pohled naprosto nezáživné téma v humorně podaný dokument o jednom "obyčejném" roce na farmě a předat informace i naprostým lajkům zábavnou, leč poučnou formou. Strašně moc cením, že se JC s Amazonem vyvarovali zbytečnému přehánění jako v TGT, ale Jeremy zůstal tím starým nepraktickým nešikou s plnou hubou suchých britských hlášek. Pro mě obrovské překvapení a jeden z těch seriálů, které neškodí vidět. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (1)

  • Na začátku epizody popisuje Jeremy Clarkson svůj den na farmě, jehož součástí je příprava rajčatové omáčky. Během přejezdů autem mezi místy své pracovní náplně pozoruje nad sebou letící helikoptéru. Rovněž si můžeme všimnout, v jaké hodině dne se zrovna Jeremy nachází. Jde o odkaz na podobnou scénu z filmu Mafiáni (1990), ve kterém Henry Hill popisuje svůj pracovní den a rovněž dohlíží na přípravu omáčky k těstovinám. (Komanch)

Reklama

Reklama